Papildināti lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas noteikumi

Processed with VSCO with nc preset

Valdība otrdien, 24. jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par prasībām lauksaimniecības produktu integrētajai audzēšanai, uzglabāšanai un marķēšanai.

Grozījumi noteic, ka turpmāk kultūraugu audzētājam būs pienākums informēt Valsts augu aizsardzības dienestu (VAAD), ja kultūraugu audzēšanas gadā nebūs nepieciešama pārbaude, jo konkrētajā gadā audzētājs ar integrēto produktu audzēšanu nenodarbosies. Tas nepieciešams tādēļ, lai nenotiktu lieki integrētās audzēšanas kontroles braucieni uz saimniecībām.

Grozījumi noteikumos papildina augļu koku un ogulāju stādīšanas optimālās biezības sarakstu vēl ar dažām augu sugām, kuras Latvijā pagaidām plaši neaudzē, bet kurām novēro arvien lielāku izplatības tendenci. Sarakstu papildina ar plūškokiem (ēdamo augļu šķirnēm), aktinīdijām, persikiem, aprikozēm, irbenēm, korintēm, sausseržiem (ēdamo augļu šķirnēm), kiziliem, citronliānām, lazdām (ēdamo augļu šķirnēm), valriekstiem, zīdkokiem un ciedru priedēm (ēdamo augļu šķirnēm).

Noteikumos arī precizēti nosacījumi augsnes paraugu ņemšanai analīžu veikšanai, precizēti nosacījumi sēklu kvalitāti apliecinošajiem dokumentiem, kā arī precizēta integrētās audzēšanas kontroles kārtība augu aizsardzības līdzekļu aktīvo vielu klātbūtnes pārbaudei.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 15. septembra noteikumos Nr. 1056 “Lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasības un kontroles kārtība”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Informācijas avots: ZM