Lauka diena par tauriņziežu–stiebrzāļu zālāju ierīkošanu

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Limbažu novada Z. Blauas saimniecību un z/s ”Punči”, biedrību “Latvijas Zemnieku federācija” un Agroresursu un ekonomikas institūtu (AREI) aicina apmeklēt demonstrējuma lauku dienu par kaļķošanas nozīmi, ierīkojot tauriņziežu-stiebrzāļu zālājus pļaušanai.

Lauka diena notiks 9. septembrī plkst. 11.00 Limbažu novada  Ainažu pagasta “Punčos”.

PROGRAMMA

Lauka dienā būs iespēja iegūt informāciju par pasākumu “Atbalsts demonstrējumu un informācijas pasākumiem”, LLKC augkopības konsultants Andris Skudra pastāstīs par optimālas augsnes reakcijas nodrošināšanu augiem, par kaļķošanas materiālu  izvēli un pielietošanu, savukārt Dr. agr. Iveta Gūtmane informēs par saimniecības augsnēm piemērotu zālāju audzēšanu. Protams, dosimies arī uz ierīkoto demonstrējuma lauku, lai salīdzinātu ierīkotos variantus, debatētu un dalītos ar pieredzi zālāju ierīkošanā un mēslošanā.

Papildu informācija un pieteikšanās: Brigita Skujiņa, LLKC Limbažu nodaļas augkopības speciāliste, e-pasts: brigita.skujina@llkc.lv, tālr. 27875479.

LAP 2014.-2020. apakšpasākums “Atbalsts demonstrējumu pasākumiem un informācijas pasākumiem”, LAD līguma Nr. 10 2.1-20/21/P16 (13. lote), demonstrējuma tēma „Optimāla augsnes pH līmeņa uzturēšana tauriņziežu-stiebrzāļu zālājos”.

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests