Bioloģiski vērtīgo zālāju apsaimniekotājiem, lai saņemtu atbalsta finansējumu, jāizveido un jāreģistrē Lauku vēsture

Zemkopības ministrija (ZM) atgādina, ka visiem lauksaimniekiem, kuri pieteikušies uz agrovides atbalstu pasākumā LA10.5. “Zālāju biotopu apsaimniekošana” (BDUZ), lai saņemtu maksājumus bez likmju samazinājuma, ir jāveic Lauku vēstures izveidošana un aizpildīšana Valsts augu aizsardzības dienesta Lauksaimniecībā izmantojamās zemes (VAAD LIZ) pārvaldības sistēmā: https://liz.vaad.gov.lv/login Šeit pieejama informācija, kā VAAD LIZ lietojama: https://www.vaad.gov.lv/lv/ka-lietot-liz-parvaldibas-sistemu.

Ja lauksaimnieks vēl nav reģistrējies VAAD LIZ pārvaldības sistēmā, ZM aicina izmantot šādas papildus bezmaksas iespējas:

  • sazināties ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) konsultantu, lai kopīgi aizpildītu informāciju: tālrunis 28337799 darba dienās plkst. 8.30-17.00,
  • sazināties ar VAAD konsultantu, lai kopīgi aizpildītu informāciju: tālrunis 67336733 darba dienās plkst. 8.30-17.00,
  • neskaidrību gadījumā aicinām sazināties Lauku atbalsta dienestu (LAD): tālrunis 67095000 darba dienās plkst. 8.00-20.00.

Arī tie bioloģiskie lauksaimnieki, kuri nav pieprasījuši BDUZ atbalstu, bet apsaimnieko bioloģiski vērtīgu zālāju, ir aicināti aizpildīt šos datus VAAD LIZ sistēmā.

Papildus informējam, ka katrs LA10.5. atbalsta pretendents, kurš vēl nav aizpildījis Lauku vēsturi VAAD LIZ pārvaldības sistēmā, saņems atgādinājumu savā e-pastā no LAD.