LLKC aicina uz Garšas festivālu!

Vasaras pilnbriedā visos Latvijas novados notika Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais pasākums “Novada Garša”. Nu tuvojas lielais noslēgums, kas 27. un 28. septembrī paredzēts jaunajā Rīgas kultūras un izklaides centrā – Hanzas perons.

Lai Garšas festivāls būtu piesātināts, atgādinām, ka pieteikumus tirdzniecībai no visas Latvijas mazajiem ražotājiem un mājražotājiem gaidām līdz 10. septembrim mājaslapā www.novadagarsa.lv.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais Novadu garšas noslēguma pasākums “Nogaršo Latviju Rīgā!” 27. septembrī sāksies ar konferenci “Liec pārtikas grozā vietējo!”. Konferencē no pulksten 11.00 līdz 19.00 LLKC informēs par reģionālajos pasākumos gūtajām atziņām un nākotnes plāniem ilgtspējīgas pārtikas sistēmas izveides procesam. Savos vērojumos par un ap vietējo pārtiku, tās iekļaušanos veselīgā un mūsdienīgā dzīves stilā dalīsies šefpavārs Valters Zirdziņš, dzīves stila influencere Kristīne Virsnīte, atraktīvās inovatīvā graudaugu produkta “Smalkais muslis” īpašnieces Ieva Biķe un Ilze Kalāce-Bērziņa, kā arī vēl virkne sabiedrībā zināmu un cienījamu dažādu nozaru eksperti.

Konferences noslēgumā plānota apbalvošanas ceremonija, kurā atklāsies konkursa “Tautas garša” uzvarētāji šovasar reģionos notikušajos “Novada Garšas” pasākumos.

Konferences programma

Biļetes uz konferenci līdz 26. septembrim ieskaitot, nopērkamas  www.bilesuserviss.lv.

Savukārt 28. septembrī liels un mazs, jauns un vecs gaidīts Hanzas peronā, lai dienas garumā iepazītu visu Latvijas novadu garšas! Šī vasara “Novada Garšai” bijusi tiešām aizraujoša – viss par un ap zivīm pie Nabas ezera, maizes daudzveidība Ribbes dzirnavās, piena pārpilnība Krāslavā un gaļas dažādība Valmierā, kā arī augļu un dārzeņu bagātība Siguldā. Nu to visu namatēva Normunda Laizāna vadībā varēs baudīt arī Rīgā! Pasākumu kuplinās Mārtiņš Ruskis, Kārlis Kazāks, Tomass Kleins, postfolkloras grupa “Rikši”. Būs konkursi un vietējo produktu izsoles. Neiztrūks arī pavāru šovi. Pasākuma tiešraidi visas dienas garumā nodrošinās Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” “Kartupeļu lauka radio”.

Biļetes 28.09. varēs iegādāties arī uz vietas pasākumā  vai pirms tam –  www.bilesuserviss.lv.

Pasākuma aktualitātēm seko arī:

https://www.facebook.com/NovadaGarsa/

www.novadagarsa.lv;

Instagram: @novadagarsa