Iecavā aicina uz Nāciju kultūras dienu

km-logozemgales_nvo_centrsliepassadarbiba

Sestdien, 12. novembrī, Iecavā notiks Nāciju kultūras diena, kurā ikviens interesents aicināts iepazīt Latvijā dzīvojošo tautu kultūru un tradīcijas. Nāciju kultūras dienas pasākumu programma paredzēta plaša un daudzveidīga – tā būs kā dāvana, sagaidot Latvijas 99. gadadienu. Pasākumi notiks Iecavas Mūzikas un mākslas skolā (Grāfa laukums 1) no plkst. 12.00 dienā līdz plkst. 20.00 vakarā.

Nāciju kultūras dienas pasākumi sāksies plkst.12.00, kad divu stundu garumā sadarbībā ar Latvijas Sieviešu invalīdu asociāciju „Aspazija” noritēs radošās darbnīcas. Tajās visi dalībnieki varēs kopīgi gatavot suvenīrus, svečturus, dāvanas, apsveikuma kartiņas, rotājot ar latviskiem ornamentiem vai citu tautu nacionālajiem rakstiem. Uz radošo darbnīcu lūgums līdzi ņemt maza izmēra burciņas svečturu izgatavošanai. Darbnīcās tapušie darbi Ziemassvētku laikā būs dāvanas vientuļajiem pensionāriem un invalīdiem Iecavas un Jelgavas apkaimēs.

Pulksten 14.00 sāksies meistarklase – apmācības “Burjatu rituālās dejas”, ko vadīs burjatu biedrības “Badarhāns” pārstāve Natālija Siberga. Ievadā N. Siberga pastāstīs par burjatu izcelsmi, tradīcijām, rituāliem un to nozīmi ikdienā. Viena no būtiskākajām sastāvdaļām burjatu rituālos ir īpašas dejas, kas balstītas uz meditatīviem elementiem un elpošanas paņēmieniem. Interesentiem, kuri vēlas tās apgūt, lūgums uz meistarklasi ņemt līdzi vingrošanas paklājiņu.

Savukārt pulksten 16.00 notiks Jēkaba Nīmaņa grāmatas “Jābūtība. Latvju jaunatnes stāja, kādu es to iedomājos” atvēršanas svētki. Plašāk par grāmatu un tās autoru pastāstīs dzejniece Eva Mārtuža.

Noslēdzot Nāciju kultūras dienu, plkst.17.00 sāksies koncerts, kas būs dažādu kultūru parāde. Dažādu tautu dziesmas un dejas – līdzīgas un atšķirīgas – ļaus apjaust būtisko, kas caurvij ikvienas tautas kultūru un tradīcijas – cilvēcīgumu un savstarpējo sapratni.

Koncertā piedalīsies burjatu biedrība “Badarhāns”, biedrība “Natali Berg dance”, Rīgas Dziesmu teātris “Etjud”, folkloras kopa “Kokle” un Iecavas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi.

Nāciju kultūras dienu Iecavā rīko sieviešu klubs “Liepas” un biedrība “Sadarbības platforma” projekta “Dažādais vieno” ietvaros.

Laipni aicināti visi interesenti! Pasākumos ieeja brīva.

12-novembrim-1

Projektu finansē LR Kultūras ministrija un Zemgales NVO centrs.

Plašāka informācija:

Iecavas sieviešu klubs “Liepas” dibinātāja un valdes locekle Agita Hauka

E-pasts: agitahauka@inbox.lv

Mob. tālr. 29432338