Filmu mēnesis domātājiem “Ko sēsi, to pļausi” Iecavas novadā

8.novembrī plkst. 8.45 Dzimtmisas pamatskolā un 11.40 Iecavas vidusskolā aicinām skolēnus, studentus un ikvienu aktīvu un attīstībā ieinteresētu personu uz filmu mēneša domātājiem “Ko sēsi, to pļausi” pasākumu, kura laikā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Cilvēks bez ietekmes”, būs arī diskusija, kuru vadīs LAPAS biedru organizācijas “Latvijas Zemnieku federācija” valdes priekšsēdētāja, attīstības vēstniece Agita Hauka. Filmu mēneša laikā līdz novembra beigām notiks vairāk nekā 20 filmas demonstrēšanas pasākumi visā Latvijā. Pasākumu rīko Latvijā Latvijas platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem, tajā skaitā ar Iecavas novadu.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Dokumentālā filma “Cilvēks bez ietekmes” (No Impact Man) ir 2009. gada dokumentālā filma, kas stāsta par vienu gadu amerikāņu rakstnieka un vides aizstāvja Kolina Bevana (Colin Beaven) ģimenes dzīvē laikā, kad viņi īstenoja eksperimentu dzīvot Ņujorkā, neatstājot ietekmi uz apkārtējo vidi.

“Lielais jautājums šajā eksperimentā bija, vai viens cilvēks, var ietekmēt. Mani satrauc, ka cilvēki runā, ka indivīda rīcība nav svarīga, taču tieši indivīda rīcība liek mums iesaistīties,” filmas galveno būtību raksturo filmas galvenais varonis K. Bevans. “Kāpēc man jāgaida, kamēr valdība ko izdarīs? Kāpēc man jāgaida, kad lielie uzņēmumi ko izdarīs? Kāpēc man pašam ko nedarīt?”

LAPAS direktore Inese Vaivare par filmu mēnesi: “Dokumentālo filmu mēnesi visā Latvijā LAPAS organizē jau trešo reizi. Tas kļūst par labu tradīciju, ko attīstām un turpinām, lai runātu par aktuālām globālām tēmām un projektiem. Šogad filmu mēnesis būs viena no LAPAS organizētās sociālās kampaņas par godīgu nodokļu politiku “Ko sēsi, to pļausi” aktivitātēm, kuras laikā runāsim arī par indivīdu individuālo atbildību, tās jēgu un iespējām aktīvi līdzdarboties dažādos rīcības modeļos.”

Vairāk par kampaņu – www.lapas.lv, www.godiginodoklivisiem.lv

Pasākums top ar LR Ārlietu ministrijas un Eiropas Savienības finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Latvijas Platformas attīstības sadarbībai projektu vadītāja Sandra Rubene.