Zemkopības ministra tikšanās ar LZF biedriem

Piektdien, 2. jūnijā, zemkopības ministrs Didzis Šmits dosies darba vizītē uz Limbažu novadu, kur plānotas vairākas tikšanās ar biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” biedriem.

Rīta pusē SIA “Krogzeme” saimniecībā, kas nodarbojas ar bioloģisko upeņu audzēšanu komercdārzos, notiks diskusija par atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības. Plānots, ka diskusijā piedalīsies biedrības “Latvijas Zemnieku federācija” valdes priekšsēdētāja Agita Hauka, kura prezentēs Latvijas Lauku konsultāciju centra pētījumu.

Pēc diskusijas un saimniecības apskates Didzis Šmits dosies uz zemnieku saimniecību “Priedītes”, kas nodarbojas ar agrotūrismu. Pēcpusdienā ministrs viesosies Daiņa Jurkas saimniecībā, kurā audzē liellopus un vēlāk apmeklēs individuālo komersantu “Bella”, kurā ražo pelmeņus.

Tikšanās notiks: SIA “Krogzeme”, “Vīnkalniņi”, Viļķenes pagastā plkst. 10:30, ZS “Priedītes” Katvaru pagastā, plkst.12:45 un Daiņa Jurkas saimniecībā un pie IK “Bella” plkst.14:15 Intes 3, Limbažu pagastā.

Uzziņai:

SIA “Krogzeme” (bioloģiskā upeņu audzēšana komercdārzos www.krogzeme.lv) ir piemērs, kā sākt saimniekošanu ar projektu jaunajiem lauksaimniekiem, tālāk turpinot ar īstenotajiem IMA projektiem, sasniedzot šī brīža 1,2 milj. apgrozījumu. “Krogzeme” izaugusi no mazas un vidējas saimniecības un ieguvusi lielas saimniecības statusu. Papildus tam izveidots arī atbilstīgais kooperatīvs (41 biedrs).

ZS “Priedītes”, agrotūrisma saimniecība, ir piemērs, kā dažādot savu saimniekošanu, lai attīstītos. Zanes Magones saimniekošanas stāsts – veiksmīgs starts Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra konkursā “Laukiem būt” (iegādāti pirmie īru ‘Tinker’ šķirnes zirgi), bet pirms tā – darbs ārzemēs un atgriešanās Latvijā.

Ģimeņu sadarbība – Daiņa Jurkas saimniecība un Daiņa māsas Inetas Bellas uzņēmums. Daiņa saimniecībā audzē gaļas liellopus, savukārt māsas uzņēmums ražo pelmeņus. Realizētie projekti saimniecībā saistās ar tehnikas iegādi IMA projektos, bet pelmeņu ražotnē īstenoti LEADER projekti.

Informācijas avots: ZM