Lauka diena par barības krājumu nodrošināšanas iespējām liellopu ganāmpulkos

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Limbažu konsultāciju birojs sadarbībā ar Limbažu novada Ainažu pagasta z/s ”Punči”, Z. Blauas saimniecību, biedrību “Latvijas Zemnieku federācija” un APP “Agroresursu un ekonomikas institūts” (AREI) aicina apmeklēt demonstrējuma lauka dienu par zālāja apsaimniekošanu, kaļķošanas lomu un kvalitatīvas lopbarības nodrošināšanas pasākumiem.

Lauka diena notiks š.g. 22. augustā, plkst. 11.00, Limbažu novads, Ainažu pagasts, z/s “Punči”.

PROGRAMMA

Šī gada pavasaris un vasara lauksaimniekiem iesākas diezgan ekstrēmi – ar lielām, regulām salnām un ilgstošu sausuma periodu līdz pat jūlija vidum, līdz ar to ganāmpulku īpašniekiem radās problēmas ar rupjās lopbarības krājumu sagatavošanu, tādēļ arvien biežāk radās  jautājumi – kā apsaimniekot zālāju šādos laika apstākļos, vai lopbarībai piemēroti zaļmēslojuma augi utt. Lai rastu atbildes uz šiem un citiem  jautājumiem Dr. agr. Iveta Gūtmane lauka dienā pastāstīs par sēto zālāju pareizu apsaimniekošanu – pļaušanas termiņiem, pļaušanas augstumu, kā arī ieteiks, kādus maisījumus zemniekiem izmantot. Savukārt LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja un konsultante Silvija Dreijere skaidros, kādai jābūt rupjās lopbarības kvalitātei, kā to nodrošināt. Rūpējoties par rupjās lopbarības nodrošinājumu ganāmpulkiem, zemniekiem rodas jautājumi par iespējām barības sastāvā iekļaut augus ar īsāku veģetācijas periodu, piemēram, augus, kurus izmanto zaļmēslojuma sējai – eļļas rutku, baltās sinepes u. c., maisījumos ar graudaugiem. Vai pieļaujama šādu maisījumu izmantošana lopbarībā. Ja pieļaujama, tad – kādā proporcijā? To centīsimies noskaidrot lauka dienā “Punčos”.

Lauka dienas  turpinājumā iepazīsimies ar demonstrējuma “Optimāla augsnes pH līmeņa uzturēšana tauriņziežu – stiebrzāļu zālājos” pirmā gada rezultātiem un, protams, dosimies uz demonstrējuma lauku, lai salīdzinātu ierīkotos variantus, debatētu un dalītos savā pieredzē un atzinumos.

Papildu informācija un pieteikšanās: Brigita Skujiņa, LLKC Limbažu KB augkopības speciāliste, e-pasts: brigita.skujina@llkc.lv; tālr. 27875479.

LAP 2014.-2020. apakšpasākums “Atbalsts demonstrējumu pasākumiem un informācijas pasākumiem”, LAD līguma Nr. 10 2.1-20/21/P16 (13. lote), demonstrējuma tēma  „Optimāla augsnes pH līmeņa uzturēšana tauriņziežu – stiebrzāļu zālājos”.

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests