Līdz 25. janvārim tiek pagarināts konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos″ darbu iesniegšanas termiņš

Lai 2018.gada 4.maija izstādē Likteņdārzā, kas būs mūsu kopējā dāvana Latvijai simtajā gadadienā, būtu pēc iespējas plašāks, aizraujošāks un unikālāks darbu klāsts,  konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos” rīkotāji – biedrība “Latvijas Zemnieku federācija”-pagarina konkursa darbu iesniegšanas termiņu līdz 2018.gada 25.janvārim.

Šobrīd konkursantu atsaucība ir vērtējama ļoti pozitīvi, īpaši zīmējumu un gleznojumu nominācijā, taču aicinām konkursantus būt aktīvākus fotogrāfiju salikumu nominācijās .

Kā iepriekš ziņots, biedrība „Latvijas Zemnieku federācija” sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti, Latvijas Avīzi un portālu Laukos.lv, godinot Latvijas simtgadi, izsludina fotogrāfiju un zīmējumu/gleznojumu konkursu „Latvijas lauki gadsimtu griežos” un aicina tajā piedalīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju.

Saskaņā ar mūsu radošo ieceri, konkursam ir jāiesūta divu fotogrāfiju salikums tēmās “Zemnieka darbs cauri gadsimtiem” un/vai “Lauku sēta cauri gadsimtiem”, kurā viena fotogrāfija uzņemta šajā gadsimtā un otra – iepriekšējā gadsimta sākumā. Savukārt par tēmu “Latvijas lauku ainava” māksliniekiem jāiesūta pašu zīmēti vai gleznoti darbi.

Konkursa mērķis ir popularizēt Latvijas laukus, parādot vērtības, ar kurām lepojamies – lauku sētas skaistumu un unikalitāti, zemnieka darbu un tā attīstību cauri gadsimtiem, kā arī Latvijas lauku ainavas skaistumu ikviena mākslinieka acīm.

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti pāršķirstīt savus albūmus un izveidot divu fotogrāfiju salikumu, parādot lauksaimniecības un lauku pagātni un tagadni, vai attēlot zīmējumos vai gleznojumos skaistākās Latvijas lauku ainavas.

Darbus konkursam var iesūtīt no 2017.gada 5.septembra līdz 2018.gada 25.janvārim. No konkursa labākajiem darbiem tiks veidota izstāde Likteņdārza daudzfunkcionālajā sabiedriskajā ēkā, kuras atklāšana notiks 2018. gada 4.maijā.

Katras nominācijas trīs labāko darbu autori iegūs iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē 2018. gada rudenī, bet autoram, kura darbs skatītāju balsojumā izstādes atklāšanas pasākumā saņems vislielāko balsu skaitu, tiks piešķirta simpātiju balva – mākslinieces Džemmas Skulmes glezna.

Ar konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos” nolikumu un pieteikuma anketu var iepazīties biedrības Latvijas Zemnieku federācija mājas lapā www.lzf.lv.