Izstāde “Latvijas lauki gadsimtu griežos” uzsāk ceļojumu pa Latviju

Biedrības “Latvijas Zemnieku federācijas” konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos” kopīgi sagatavotā dāvana Latvijai- skaistāko darbu izstāde ir uzsākusi savu ceļojumu pa Latviju. Līdz 3.jūnijam izstādes darbi- fotogrāfiju salikumi “Zemnieka darbs cauri gadsimtiem” un “Lauku sēta cauri gadsimtiem” un zīmējumi „Latvijas lauku ainava” būs apskatāmi Kokneses Tūrisma informācijas centrā, 1905. gada ielā 7, Koknesē. Pēc tam tā ceļos uz Rīgu -Latvijas Nacionālo bibliotēku un Zemkopības ministriju.

Konkursa labāko darbu autoru apbalvošana un izstādes atklāšana un notika 4.maijā Likteņdārzā. Konkursantus bija ieradušies sveikt gan draugi un radi , gan skolotāji un pašvaldību pārstāvji, kopā pulcējot vairāk kā 160 apmeklētāju.

Likteņdārzs ir unikāla, par Latvijas tautas ziedojumiem veidota piemiņas vieta un simbols Latvijas tautas izaugsmei. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, Likteņdārzs jau desmit gadus top Latvijas sirdī – Koknesē, uz salas Daugavā ar tūkstošiem Latvijā un ārvalstīs dzīvojošo tautiešu un uzņēmumu atbalstu.  Te apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas un Daugavas plūduma krāšņumu, veidojot draugu aleju, ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, daudzfunkcionālo sabiedrisko ēku, digitālo ekspozīciju Liktens gāte, Lielo kalnu un skatu terasi. Likteņdārzā tiek fiksēta tautas dzīvā atmiņa – katrs iestādītais koks, atvestais akmens ir ar konkrēta cilvēka, cilvēku grupas stāstu par Latvijas cilvēkiem un vēsturi.  Ik gadu Likteņdārzu apmeklē 70 000 – 100 000 apmeklētāju, no kuriem aptuveni 30% viesu ir bērni un jaunieši, rosinot un nostiprinot latviskās kopības un nacionālās piederības sajūtu.

Konkursa “Latvijas lauki gadsimtu griežos” uzvarētāji nominācijā “Zemnieka darbs cauri gadsimtiem” ir Māra Jansone (Brocēnu nov.), Mārīte Dreimane (Brocēnu nov.) un Andris Pučko (Brocēnu nov.) , nominācijā “Lauku sēta cauri gadsimtiem”- Marija Petrovska (Daugavpils), Ārija Leonoviča (Krāslavas nov.) un Arvīds Kļavinskis (Rīga), bet nominācijā “Latvijas lauku ainava” -Lidija Kudapa (Iecava), Irina Adeļeviča (Zilupe) un Adele Smiltiņa ( Ropaži) .

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” izsaka pateicību draugiem un atbalstītājiem: Zemkopības ministrijai, Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei, Kokneses fondam, Latvijas Medijiem, žurnālam AgroTops, izdevniecībai “Saimnieks LV”, zemnieku saimniecībai “Medīgas” un SIA “Aizlīči”.

A3_1