Reģionālajos semināros visā Latvijā informē par atbalsta maksājumiem lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem 2023. gadā – SEMINĀRU NORISES GRAFIKS

2023. gadā Zemkopības ministrija (ZM) sāk īstenot Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu, kas kopumā 2023.-2027. gadā Latvijas lauku attīstībai paredz 2,5 miljardus EUR. Lai veicinātu lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem, ZM sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) janvārī, februārī un martā Latvijas reģionos organizēs 23 informatīvos seminārus lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi; ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts; pārdalošais maksājums; saistītais ienākumu atbalsts; agrovide; ekoshēmas; VAAD jaunā lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā; laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi; pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā; izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā; konsultantu sniegtais atbalsts.

SEMINĀRI JANVĀRĪ

– 12. janvārī, ceturtdienā, BAUSKAS novadā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā, Bauskas novada Rundāles pagasta Saulainē, Saulaine 12, sākums plkst. 11:00;

– 13. janvārī, piektdienā, TUKUMA novadā, Tukuma kultūras namā, Lielajā ielā 1, sākums plkst. 11:00;

– 19. janvārī, ceturtdienā, GULBENES novadā, Lejasciema kultūras nams, Rīgas ielā 20b, Lejasciemā, sākums plkst. 13.00;

– 20. janvārī, piektdienā,  ALŪKSNES novadā, “Kultūras namā Alsviķi” Alsviķu pagastā, sākums plkst. 10.00;

– 26. janvārī, ceturtdienā, SMILTENES novadā, Smiltenes kultūras centrs, Gaujas iela 1, Smiltenē, sākums plkst. 11.00;

– 27. janvārī, piektdienā, CĒSU novadā, Amatas kultūras namā,  Egļu iela 1, Ģikši,  Amatas pagasts, Cēsu novads, sākums plkst. 11.00.

Februārī un martā semināri plānoti arī (norises vietas un sākuma laiki tiks publicēti janārā otrajā pusē):

2. februārī – Dobeles novadā

3. februārī – Ogres novadā

9. februārī – Limbažu novadā

10. februārī – Valmieras novadā

16. februārī – Talsu novadā

17. februārī – Kuldīgas novadā

23. februārī – Dienvidkurzemes novadā

24. februārī – Saldus novadā

2. martā – Krāslavas novadā

3. martā – Daugavpilī

9. martā – Rēzeknes novadā

10. martā – Preiļu novadā

16. martā – Jēkabpils novadā

17. martā – Aizkraukles novadā

23. martā – Balvu novadā

24. martā – Madonas novadā

30. martā – Ventspils novadā

 Par norises vietām informācija sekos arī Lauku tīkla mājaslapā.

Pirms semināriem aicinām Lauku tīkla mājaslapā iepazīties ar jau sniegtajiem skaidrojumiem un atbildēm par KLP atbalsta pasākumiem no 2023. gada.

Lauksaimnieki un lauku uzņēmēji interesējošos jautājumus, uz kuriem vēlētos gūt atbildes reģionālajos semināros, var iesūtīt, rakstot uz adresi laukutikls@llkc.lv.

Plašākai informācijai: Liene Feldmane, Valsts Lauku tīkla sekretariāts – tālr. 29334520, Liene.Feldmane@llkc.lv vai LLKC reģionālajos birojos.